Milli Piyango Loto Sonuçları

  • Ana sayfa → Şans Topu Çekiliş Sonuçları

Şans Topu Çekiliş Sonuçları

Çekiliş Tarihi:
Hafta:
Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe:
5+1 bilen kişi sayısı :
5 bilen kişi sayısı :
4+1 bilen kişi sayısı :
4 bilen kişi sayısı :
3+1 bilen kişi sayısı :
3 bilen kişi sayısı :
2+1 bilen kişi sayısı :
1+1 bilen kişi sayısı :Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:

Şans topu nedir ?

Şans Topu, Milli piyango tarafından , şans adı altında bizlerin seçmiş olduğu sayılar ile noter huzurunda yapılan çekiliş sonunda çıkan sayıların tam ya da kısmi olarak  benzemesi sonucu, para kazanılabilecek bu oyunlara genel olarak şans oyunları denir. Şans topu bu  oyunlardan bir tanesidir. Tüm bu şans oyunları birbirinden ayıran unsurlar seçebileceğimiz sayı aralığı farklılığı ve sayıların toplam sayısının farklılığıdır. Örneğin şans oyununda 1 ile 34 sayıları arasından 5 sayı ve 1 ile 14 sayıları arasından da 1 sayı seçerek, toplam 6 sayının 6 sını da bilmemizi amaç eden oyundur. Bu 5 sayı ile artı 1 olan diğer sayı farklı olarak çekilmektedir. şans topu

Şans topu nasıl oynanır ?

Şans topu için 1 ile 34 sayıları arasından 5 adet sayı yazmalıyız ve bunun yanında 1 ile 14 sayıları arasından da 1 adet sayı yazmamız gerekmektedir. En az 2 sayı olmak üzere ne kadar sayıyı tutturursak o kadar fazla kazanabileceğimiz bir şans oyunu çeşididir.

Şans topunda sonuçlar nasıl belirlenir?

34 sayı arasından 5 sayı çekildikten sonra başka bir makinede 14 sayı arasından kalan 1 sayı çekilir. Şans topu oyunun da  kazanmak için  en az 2 sayı bilmemiz gerekmektedir. Tabi bu iki sayıdan birisi mutlaka 14 sayıdan biri olması gerekmektedir. Kısacası bu oyundan para kazanmak için (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) gibi 8 farklı sonuçtan birini tutturmanız gerekmektedir. Burada  + ile ifade edilen rakamlar 14 sayı içerisinden çekilen ek sayıyı temsil etmektedir. O halde 14 sayıdan 1 adet seçtiğimiz sayıyı tutturduğumuz zaman kazanma şansımız çok artıyor diyebiliriz.

Peki ödeme nasıl olacaktır ? ne kadar kazanacağız ?

Şans topu oyunundan kazanabileceğimiz miktar tutturduğumuz rakamların sayısına ve bu rakamları Türkiye genelinde kaç kişinin daha tutturduğunun sayısına bağlı olarak değişmektedir. Şans topu tutturduğunuz (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) sonuçlarından birini Türkiye genelinde ne kadar az kişi tutturmuş ise o kadar fazla para kazanırsınız.

Milli piyango idaresinin düzenlediği Sayısal loto, Süper Loto On numara, Şans Topu çekilişlerinin sonuçlarını ve tüm detayları sitemizden öğrenebilirsiniz.