Milli Piyango Loto Sonuçları

  • Ana sayfa → On Numara Çekiliş Sonuçları

On Numara Çekiliş Sonuçları

Çekiliş Tarihi:
Hafta:
Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe:
10 bilen kişi sayısı :
9 bilen kişi sayısı :
8 bilen kişi sayısı :
7 bilen kişi sayısı :
6 bilen kişi sayısı:
Hiç bilmeyen kişi sayısı :
1. Devir
84
1.685
17.216
106.373
193.496


Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:

On Numara Bilgiler

  On Numara 2002 yılından bu yana Milli Piyango İdaresi tarafından oynatılmaya başlanan bir şans oyunudur. Her zaman çok yüksek gelir elde edilmeyebilir. Bunun sebeplerini yazımızın devamın okuduğunuzda anlayacaksınız. Öncelikle biz bu şans oyununun nasıl oynandığına bir bakalım.   On numara

On Numara Şans Oyunu Nasıl Oynanır?

  On Numara adlı bu oyundaki mantık; kupon üzerinde yer alan her bir kolon bölmesi içerisinde 1 ile 80 arasındaki numaralardan, çekiliş sırasında belirlenecek olan 22 tane numaradan; 10,9,8,7 ve 6 numarayı tahmin edebilenler ve bunların yanında hiçbir numarayı tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmış olurlar. On Numara adlı şans oyununun mantığı bu şekildedir ve On Numarada 22 tane numaradan 10 tanesini doğru tahmin edenler büyük ikramiyeyi kazanırlar. Büyük ikramiyeye isabet ettiren olmadığı durumlarda ise oyun bir sonraki çekilişe ikramiyeyi devreder. Her devir bir sonraki ikramiyenin miktarını daha çok arttırır.   On Numara 10,9,8,7 ve 6 bilen şanslı kişi sadece siz olmayabilirsiniz. Bu durumda ikramiye bilen kişi sayısına eşit paylara bölünür ve dağıtılır. Mesela şans oyununda şuana kadar belirlenmiş en büyük ikramiye 311. hafta – 21 Temmuz 2008 yılında gerçekleştirilen çekilişte 727.017,55 TL’ dir ve bu ikramiye 7 şanslı bilen kişiye paylaştırılmıştır. Dağıtılan bu ikramiye tutarı o hafta elde edilmiş olan toplam hasılat üzerinden hesaplanmaktadır. Bu şans oyunu da diğer tüm şans oyunlarında olduğu gibi eğer elinizde kazanmış olduğunuz bir bilet varsa ve siz bu bileti bir sene içerisinde tahsil etmezseniz, kazanmış olduğunuz ikramiyeyi sonradan hak talep edemezsiniz. Kısacası kazanmış olduğunuz ikramiyeyi mümkün olduğunca kısa sürede almak daha mantıklı olur.  

On numara Oynanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler :

 
  • Kolonlarda yer alan rakamların kutucukları dik işaretlenmeli,
  • Kırmızı kalem kullanılmamalı,
  • Kolonda yapılan hata veya oynamaktan vazgeçmeniz durumunda kolon altında bulunan İPTAL kısmını işaretlemek,
  • Kupon ile bayiden alınan bilet üzerindeki numaralar kontrol edilmeli,
  • Ve son olarak yaş sınırı 18’dir ve 18 yaş altında bulunan kişilerin oynamaları halinde kazansalar dahi hak talep edemezler.
 
On Numara şans oyununun çekilişi her pazartesi günü yapılmaktadır ve şans oyununda ikramiye kazanan kişiler ikramiyelerini :
 
  • Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ve 6 ile 7 bilen kişiler bayilerden,
  • 8 ve 9 bilen kişiler bayilerden ve Milli Piyango İdaresi Şubelerinden,
  • 10 bilenler ise ikramiyelerini Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden teslim alırlar.
   

Milli piyango idaresinin düzenlediği Sayısal loto, Süper Loto On numara, Şans Topu çekilişlerinin sonuçlarını ve tüm detayları sitemizden öğrenebilirsiniz.